strona test

Kiszona kapusta z pomidorem i kiełkami brokułaPomidora umyj i pokrój w kostkę, a kapustę odciśnij z nadmiaru soku. Następnie przełóż do miski i wymieszaj z kiełkami i czosnkiem przeciśniętym przez praskę. Dopraw i gotowe. Podaj z listkami rukoli i ogórkiem kiszonym.
Domowy jogurt kokosowyJogurt kokosowy to świetna propozycja na przygotowanie do postu w celu zastąpienia nabiału, wyjście czy po prostu zdrowe odżywianie.
Szpinak z pomidorami, czosnkiem i ziołamiSzpinak charakteryzuje się wysoką zawartością kwasu foliowego, witaminy C, potasu i błonnika pokarmowego. Jest również źródłem witaminy E, witaminy B6, magnezu. Występujący w nim beta-karoten jest przekształcany w witaminę A, która pomaga utrzymać prawidłowe właściwości skóry i wzrok. Kwas foliowy, witamina B6 i magnez natomiast pomagają zmniejszyć uczucie zmęczenia, a witamina C wzmacnia układ odpornościowy i zwiększa wchłanianie żelaza z innych pokarmów. Potas pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, a błonnik pokarmowy jest korzystny dla trawienia. Witamina E działa chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.