Po diecie

PODIECIE to projekt, który powstał w roku 2016 zaowocował on kilkoma pozycjami wydawniczymi: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej, gdzie wspólnie z dietetykiem klinicznym Pauliną Borkowską, trenerem personalnym Justyną Dombrowską i księdzem Dariuszem Piórkowskim staraliśmy się pokazać w jaki sposób odzyskać balans z naturą, który według dr Dąbrowskiej jest podstawą zdrowia. 

W drugim wydaniu tej książki Marta Kołakowska i Anna Celiowska – Nietrzebka opowiedziały swoje historie o powrocie do życia z naturą na pierwszym planie, i odżywianiu opartym na roślinności, który stał się ich dniem codziennym.  To tylko dwie wybrane historie z wielu opisów, które każdego dnia czytam na grupach poświęconych stylowi życia opartemu na kuchni roślinnej i w zgodzie z naturą.

Dalsza współpraca z Pauliną Borkowską przełożyła się na dwa praktyczne poradniki – Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej – Przepisy na wychodzenie i Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Program na 6 tygodni.

W tych pozycjach został pokazany sposób przejścia na dietę normo-kaloryczną opartą na mechanizmach diety ketogenicznej, którą dr Ewa Dąbrowska także poleca niektórym swoim pacjentom. 

Wiele przepisów, ciekawostek i artykułów znajdziesz na stronie FB poświęconej etapowi postu .