Przepisy Na Etap Postu Dr Ewy Dąbrowskiej

Pokochaj warzywa, zioła, przyprawy, kiszonki. Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem. Naucz się dbać o jakość, a nie ilość jedzenia. Poznawaj nowe smaki i wybieraj spośród mnóstwa pomysłów na etapie postu.  Przepisy publikowane na naszej stronie #post spełniają  wszystkie kryteria, które powinien nieść za sobą post.

Zapraszam również na Instagram i stronę FB @dabrowskaprzepisy.

Dołącz do grupy wsparcia poświęconej koncepcji żywienia dr Ewy Dąbrowskiej. Grupę tę tworzę od 2016 roku, znajdziesz  tam wiele przepisów, rad i wspaniałych osób, które będą wparciem podczas postu.

Przepisowe Mamy

Najmłodszy projekt, jego pierwsza część to książka Świadome żywienie dzieci z poradami dr Ewy Dąbrowskiej®, napisana wspólnie z dr Ewą Dąbrowską i Martą Kołakowską. Ukazała się 10 marca 2021 roku. Naszym celem jest tworzenie społeczności świadomych rodziców, którzy przez naturalne żywienie, oparte na wartościowych składnikach i pracę nad dobrymi nawykami dietetycznymi chcą kształtować prawidłowe zachowania żywieniowe swoich dzieci. 

Zapraszam na grupę dyskusyjną, w której można wymieniać się doświadczeniami, przepisami i radami.

PO Poście

To projekt, który powstał w 2016 roku i zaowocował kilkoma pozycjami wydawniczymi. Pierwszą z nich była Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej® i co dalej, w której wspólnie z dietetykiem klinicznym Pauliną Borkowską, trenerem personalnym Justyną Dombrowską i księdzem Dariuszem Piórkowskim staraliśmy się pokazać, w jaki sposób odzyskać harmonię z naturą, która według dr Dąbrowskiej jest podstawą zdrowia. Wstęp do tej książki napisała dr Ewa Dabrowska.
W drugim wydaniu tej książki Marta Kołakowska i Anna Celiowska-Nietrzebka opowiedziały swoje historie o powrocie do życia z naturą na pierwszym planie i odżywianiu opartym na roślinności, które stało się ich codziennym zwyczajem. To tylko dwie wybrane historie z wielu opisów, które każdego dnia czytam na grupach poświęconych stylowi życia opartemu na kuchni roślinnej i w zgodzie z naturą do której od 30 lat namawia NAS dr Ewa Dąbrowska.
Dalsza współpraca z Pauliną Borkowską przełożyła się na dwa praktyczne poradniki – Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej®. Program na 6 tygodni W tych pozycjach został pokazany sposób przejścia na dietę normo – kaloryczną opartą na mechanizmach diety ketogenicznej, którą dr Ewa Dąbrowska także poleca niektórym swoim pacjentom.  W tych książkach również dr Ewa Dąbrowska napisała wstępy, gdzie prezentuje swoje holistyczne podejście do pacjenta.

Wiele przepisów, ciekawostek i artykułów znajdziesz na stronie FB poświęconej etapowi postu.

Aplikacja dr Dąbrowskiej

Certyfikowany dietetyk w Twoim telefonie. Przy powstawaniu tego programu miałam możliwość pracować wspólnie z zespołem dietetyków, certyfikowanych przez Instytut Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej® od czerwca 2019. Obecnie wspólnie z dietetykami z Aplikacji prowadzimy wiele inicjatyw w mediach społecznościowych, mających na celu promocję postu i zdrowego odżywiania w sposób prawidłowy i świadomy.

Jeśli ciekawi Cię ten projekt i koncepcja żywienia dr Ewy Dąbrowskiej w formie aplikacji, zapraszam na: https://ewadabrowska.com.pl/

Stawiamy na antycyjany

Projekt, który ma na celu uświadomienie wartości odżywczej antocyjanów, zwanych też antocyjaninami. Występują one w płatkach kwiatowych oraz – w dużo większej ilości – w skórce owoców. Rośliny te produkują polifenolowe związki jako filtr świetlny, ochronę przed słońcem i patogenami: grzybami, bakteriami, wirusami. Szczególnie dużo antocyjanów zawierają drobne, ciemno zabarwione owoce jagodowe, takie jak: aronia, czarny bez, czarna porzeczka, czarne jagody, wiśnie, żurawina czy winogrona.

Antocyjanowa rodzina doskonałych, bogatych w różnorodne witaminy i minerały owoców świetnie uzupełnia przepisy diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej. Wśród przepisów znajdziesz też takie, które można wykorzystać na każdym etapie szeroko rozumianej koncepcji żywienia dr Ewy Dąbrowskiej.

Chcesz wiedzieć więcej o projekcie zobacz tu