Moje projekty

Stawiamy na antocyjany

To projekt, który ma na celu uświadomienie wartości odżywczej antocyjanów zwanych też antocyjaninami, są obecne w niewielkich ilościach w płatkach kwiatowych, znacznie więcej jest ich w skórce owoców. Rośliny te produkują polifenolowe związki jako filtr świetlny, ochronę przed słońcem i patogenami: grzybami, bakteriami, wirusami. Szczególnie dużo antocyjanów zawierają drobne, ciemno zabarwione owoce jagodowe, takie jak: aronia, czarny bez, czarna porzeczka, czarne jagody, wiśnie, żurawiny czy winogrona. 

Antocyjanowa rodzina doskonałych, bogatych w różnorodne witaminy i minerały owoców, które świetnie uzupełniają przepisy diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej. Wśród przepisów znajdziesz też te, które będziesz mógł wykorzystać na każdym etapie szeroko rozumianej koncepcji żywienia dr Ewy Dąbrowskiej. 
Zapraszam na : http://stawiamynaantocyjany.pl/dieta/

Po diecie

PODIECIE to projekt, który powstał w roku 2016 zaowocował on kilkoma pozycjami wydawniczymi: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej i co dalej, gdzie wspólnie z dietetykiem klinicznym Pauliną Borkowską, trenerem personalnym Justyną Dombrowską i księdzem Dariuszem Piórkowskim staraliśmy się pokazać w jaki sposób odzyskać balans z naturą, który według dr Dąbrowskiej jest podstawą zdrowia. 

W drugim wydaniu tej książki Marta Kołakowska i Anna Celiowska - Nietrzebka opowiedziały swoje historie o powrocie do życia z naturą na pierwszym planie, i odżywianiu opartym na roślinności, który stał się ich dniem codziennym.  To tylko dwie wybrane historie z wielu opisów, które każdego dnia czytam na grupach poświęconych stylowi życia opartemu na kuchni roślinnej i w zgodzie z naturą.

Dalsza współpraca z Pauliną Borkowską przełożyła się na dwa praktyczne poradniki - Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej - Przepisy na wychodzenie i Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Program na 6 tygodni.

W tych pozycjach został pokazany sposób przejścia na dietę normo-kaloryczną opartą na mechanizmach diety ketogenicznej, którą dr Ewa Dąbrowska także poleca niektórym swoim pacjentom. 

Wiele przepisów, ciekawostek i artykułów znajdziesz na stronie FB poświęconej etapowi postu .

Aplikacja

Certyfikowany dietetyk w Twoim telefonie.

Korzystaj z diety bez liczenia kalorii i bez wątpliwości.

Nie tracisz czasu na codzienne zastanawianie się, które produkty są dozwolone, a które nie.

Bez wychodzenia z domu masz wsparcie zespołu dietetyków certyfikowanych przez Instytut Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej®.