Faq

Najczęściej zadawane pytania

Czy warzywa z plantacji ekologicznych mogą być zakażone pasożytami i bakteriami ?

Tak, mogą naukowcy z Instytutu Kolorado na powierzchni różnych warzyw i owoców, znaleźli aż 26 gatunków mikrobów: bakterii i pasożytów. Mimo że w większości były one nieszkodliwe, to znaleziono także te, które mogą wywołać bardzo poważne choroby. Wśród nich były pałeczki bakterii z rodzaju Listeria, E. coli oraz salmonella. Na warzywach i owocach, bez względu na ich pochodzenie, można znaleźć również pasożyty, takie jak bąblowiec (tasiemiec), czy glista ludzka.

Jest prosty sposób,aby usunąć je o tym przeczytasz w artykule na blogu tu.

Czy kiszonki wpływają na ciśnienie krwi? Czy osoby z wysokim ciśnieniem powinny ich unikać ?
Czy zakwas z buraków jest konieczny, aby prawidłowo przeprowadzić post?

Zakwas z buraka nie stanowi o prawidłowo przeprowadzonym pocie, jednak ze względu na jego właściwości warto go przygotować. Warto te pamiętać, że proces fermentacji pozbawia buraki cukru, który jest przerabiany podczas fermentacji do produkcji bakterii kwasu mlekowego. Warto więc kisić buraki przed ich spożyciem, nie tracą wielu enzymów, bo kiszenie nie jest procesem termicznym, a zyskują wspaniały smak, i są doskonałą bazą do wielu surówek, zup czy koktajli.

Natura wcale nie musi stawać w konflikcie z wiedzą i naukowymi doświadczeniami. Musimy uczyć się ją łączyć i wykorzystywać w sposób najbardziej dla nas optymalny. Bóg stawia na naszej drodze odpowiednich ludzi w odpowiednim czasie. Musimy wykorzystać czas dany nam z drugim człowiekiem, być wdzięczni i pokorni. Swoją postawą nieść zrozumienie. Umieć zrobić krok w tył, przeprosić i iść dalej.

Projekt i wykonanie MRSolutions​​